Vi vil, vi vil, men får vi det til? Innføring av organisasjonsverdier i Ski kommune - en studie av implementeringsprosessen
Abstract
Dette studiets formål er å finne ut av om prosessen med å implementere organisasjonsverdier i Ski kommune, har påvirket ledernes motivasjon til å praktisere verdibasert ledelse.
Ski kommune har igangsatt en prosess hvor politikerne har valgt 2 organisasjonsverdier som skal gjelde for hele kommunen. Parallelt med at disse implementeres i hver av kommunens 34 virksomheter, skal virksomhetene selv velge 2-3 egne verdier. Studiet er en prosessanalyse av en prosess som er startet opp men ikke sluttført. Resultatene av analysen vil derfor kunne brukes til å påvirke prosessen og i en ønsket retning.